• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1383/11/20
  • تاريخ :

در منامه به نمایش درمی‌آید؛

اقتدار تیمی كه اسیر حواشی نمی‌شود


تیم ملی كشورمان با حضور ستارگان آسیا دایی، مهدوی‌كیا، كریمی، عزیزی و ... قدرت خود را برابر تیم بحرین به رخ آسیایی‌ها می‌كشد. آنها قوی‌تر از همیشه هستند. همبستگی و اتحاد در صحبت‌های آنها آشكار است. بی‌تردید تیم ملی كشورمان در دیدارهای پیش رو با چهار سال گذشته تفاوت بسیاری دارد این در حالی است كه استفاده از تمامی پتانسیل‌های فوتبال كشور و حضور وحید هاشمیان و فریدون زندی شارژ روحی خوبی برای تیم ملی است. اگرچه نمی‌توان حس اعتماد به نفس برانكو ایوانكوویچ را در حساس‌ترین لحظاتی كه تیم ملی كشورمان در آن حضور داشته را نادیده گرفت.

برانكو همیشه به دور از حواشی بوده و حاكم كردن آرامش وجودش بر كادر تیم ملی سبب شده، تا تك تك اعضای تیم ملی همانند گذشته اسیر حواشی عرب‌ها قرار نگیرند؛ چرا كه همگی از شكست برابر بحرین سخن می‌گویند و مبارزه با جنگ روانی علیه عرب‌ها مهم‌ترین هدف آنهاست:« ما اسیر حاشیه‌ها نمی‌شویم.»

شاید این بار از معدود دفعاتی باشد كه تیم یك دست و هماهنگی را در اختیار داریم. همه چیز سر جای خود قرار گرفته و این بهترین زمانی است كه می‌توان از پیش بینی‌های انجام شده بهترین نتیجه را گرفت.

به گزارش  (ایسنا)، اتحاد و همدلی موجود در كادر فنی و حمایت یكپارچه‌ی مطبوعات و رسانه‌های گروهی باعث شده كه این بار با امیدواری بیشتر به شكست رقبا چشم بدوزیم و شكست بحرین نخستین و مقتدرترین گام در شروع رقابت‌های نهایی مقدماتی جام جهانی خواهد بود.

خداداد عزیزی اعتقاد دارد كه غول ساختن از بحرین كار صحیحی نیست و بر عكس بحرینی‌ها به دلیل قدرت ایران باید از ایران هراس داشته باشند:« نباید از بحرین غول بسازیم، من مطمئن هستم ما می‌توانیم این تیم را در كشورش شكست دهیم. بازیكنان ما چه از نظر فنی و چه از نظر تاكتیكی به مراتب بهتر از حریفان هستند و نباید مدام از قدرت بحرین حرف بزنیم هر چند كه نباید آنان را نیز دست كم گرفت.»

بحرین نمی‌تواند با ما مقابله كند
یحیی گل محمدی مدافع با تجربه‌ی تیم ملی كشورمان اینچنین روحیه‌ی بالای خود را نشان می‌دهد و در ادامه می‌گوید:« به لحاظ فنی بازیكنان ایران و بحرین قابل قیاس با یكدیگر نیستند و نمی‌توانند در زمین با ما رقابت كنند. اما پیشینه‌ی تیم‌های عربی نشان می‌دهد كه آنها وقتی نمی‌توانند در زمین با تیمی رقابت كنند، برای حریف حاشیه ایجاد می‌كنند اما شك نكنید ما اسیر حواشی نمی‌شویم.»

علی کریمی بهترین بازیكن سال 2004 قاره‌ی آسیا كه از وی به عنوان مارادونی آسیا یاد می‌كنند هم‌قسم شدن ملی پوشان را دلیل اصلی پیروزی ایران برابر بحرین می‌داند و به ایسنا می‌گوید:« شرایط تیم ملی پیش از حضور در بحرین بسیار خوب است و بازیكنان برای شكست بحرین هم قسم شده‌اند.»

وی در ادامه می‌افزاید:« قدرت تیم ملی ایران در آسیا به هیچ وجه قابل پوشش نیست و توانایی ایران بر همه مشخص است و دلیل مدعای من جایگاه ایران در رده‌ی بیستم رنكینگ فیفا است. نباید به دلیل یك شكست فكر كنیم كه در این دیدار هم بازنده خواهیم بود بلكه برعكس آن شكست كذایی، روحیه و انگیزه‌ی ما را برای شكست این تیم در كشورش دو چندان كرده است.»

ایران اسیر حاشیه‌ها نمی‌شود

آرش برهانی كه پدیده‌ی سال گذشته‌ی فوتبال ایران لقب گرفت اعتقاد راسخ دارد كه جوانان تیم ملی اسیر حاشیه سازی اعراب نخواهند شد.وی دیدار برابر بحرین را دارا شرایط ویژه می‌داند:« بازی در منامه و در زمین حریف شرایط خاصی را ایجاد می‌كند كه البته بازیكنان تیم ملی با توجه به این كه بسیار با تجربه و آگاه‌تر از رقابت‌های چهار سال پیش هستند، فارغ از تمامی حاشیه‌ها به میدان می‌روند.»

شباهت آب و هوای اردوی تیم ملی در كیش با آب و هوای كشور بحرین، خیال ملی‌پوشان را به لحاظ عدم افت بدنی راحت كرده است، در این رابطه غلامرضا عنایتی مهاجم تیم ملی می‌گوید:« به دلیل شباهت آب و هوای جزیره‌ی كیش با كشورهای حوزه خلیج فارس به خصوص بحرین، این اردو در روند آماده‌سازی نفرات تیم موثر و مفید بود و بی‌تردید اعضای تیم زودتر با شرایط آب و هوایی بحرین تطابق پیدا می‌كنند و در زمان مسابقه دچار افت بدنی نمی‌شوند.»

پیروزی برابر بحرین پایان كار نیست

میرزاپوربا بیان این جمله به خبرنگار ایسنا می‌گوید: « نباید پیروزی برابر بحرین را پایان كار بدانیم. چرا كه كارها از بازی با بحرین آغاز می‌شود و پس از آن باید دیدارهای حساسی را نیز برابر ژاپن و كره‌ی شمالی برگزار كنیم. اما بازیكنان ما در روز بازی با بوسنی نشان دادند كه در فرم بسیار خوبی قرار دارند و در شرایط مناسبی به سر می‌برند و با توجه به روحیه و انگیزه‌ی بالای ملی‌پوشان امیدوارم كه بتوانیم نخستین گام را در راه رسیدن به جام جهانی محكم برداریم.»

محمد محمدی دروازه‌بان جوان تیم ملی با تجربه‌ای بالا سخن می‌گوید و معتقد است كه تیم ملی نباید مغرور شود. وی در ادامه می‌افزاید:« تیم ایران از نفرات و تاكتیك تیمی بسیار برتر از بحرین برخوردار است اما بازیكنان ایران نباید به این دلیل مغرور شوند و با آرامش و صلابت نتیجه‌ی مورد نظر را كسب كنند.»

رحمان رضایی نیز درباره‌ی دیدار تیم ملی كشورمان برابر بحرین اعتقاد دارد كه جدا از مسایل حاشیه‌ای و ید طولای كشورهای عربی در این مسایل این تیم در برابر ایران برتری خاصی به لحاظ فنی ندارند: «مشت بحرین برای ما باز شده است و بعید می‌دانم این تیم بتواند در برابر ما عرض اندام كند هر چند كه نباید از هم‌اكون خود را پیش برنده دانست.»

مهدی رحمتی دروازه‌بان تیم ملی هم به ایسنا می‌گوید:« بی‌تردید مسایل پیش آمده در سالیان گذشته آن قدر تجربه‌ی بازیكنان كشورمان را افزایش داده كه این بار اسیر حاشیه‌ها نشویم و بتوانیم بهترین بازی‌ خود را ارایه دهیم.»

UserName