• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 641
 • پنج شنبه 1388/7/9
 • تاريخ :

رقابت دو انیمیشن در صدرگیشه

فیلم

 برای اولین بار در تاریخ سینمای ژاپن، دو فیلم انیمیشن در ردیف‌های اول و دوم جدول هفتگی نمایش سینماهای این كشور نشست.

به گزارش خبرگزاری فارس، این موفقیت در شرایطی نصیب صنعت انیمیشن این كشور آسیایی شده است كه با بازگشایی مدارس و كودكان و نوجوانان ژاپنی - كه تماشاگران اصلی فیلم‌های كارتونی هستند - فرصت زیادی برای تماشا و یا استقبال از محصولات انیمیشن را نداشتند.

«استادان دوئل» كه صدرنشین جدول هفتگی سینماهای ژاپن شد، بر اساس قصه دو بازی مشعور كودكانه ساخته شده است.

این قصه‌های ویدیوئی با یك بازی كمیك استریپی - كه در رسانه‌ها سر و صدای زیادی به راه انداخته - تلفیق شدند تا قصه نسخه انیمیشن را خلق كنند.

دومین فیلم جدول گیشه نمایش ژاپن «مشكل پنگوئن» است كه این انیمیشن هم با نگاهی هم یك قصه كمیك استریپی معروف ساخته شده است.

این دو انیمیشن بر روی هم در سه روز اول نمایش بیش از 2 میلیون دلار فروش كردند. فروش این دو فیلم در پنج روز اول نمایش به 5 میلیون دلار رسید.

برای اولین بار در تاریخ سینمای ژاپن، دو فیلم انیمیشن در ردیف‌های اول و دوم جدول هفتگی نمایش سینماهای این كشور نشست.

رسانه‌های گروهی ژاپن، رقم فروش این دو انیمیشن را به صورت مجزا اعلام نكرده‌اند.

استقبال تماشاگران ژاپنی از دو انیمیشن جدید سینما، باعث شد تا كمدی اكشن ماجراجویانه و موفق «پسرهای قرن بیستم3» از صدر جدول به ردیف سوم رانده شود.

این فیلم كه توسط «یوكیمیكو تسوتسوی» كارگردانی شده، طی سه هفته قبل صدر نشین جدول هفتگی نمایش سینماهای این كشور بود.

سه قسمت این مجموعه فیلم بر اساس انیمیشن «نواكی اوراساوا» ساخته شده است. قسمت اول فیلم سال 2007 به نمایش درآمد و موفقیت خوب مالی آن، باعث شد تا بلافاصله قسمت دوم آن تولید و در سال 2008 به روی پرده سینماها برود.

این مجموعه فیلمحال و هوایی علمی - تخیلی و حماسی دارد.

چهارمین فیلم جدول گیشه نمایش هم یك فیلم ژاپنی به نام «كاموئی» است. این فیلم اكشن حال و هوای رزمی دارد و نینجاها در آن نقش اصلی را دارند.

قصه فیلم درباره یك نینجای ماهر است كه در جست و جوی قبیله خوب راهی یك سفر طولانی می‌شود.

منتقدان سینمایی از موفقیت محصولات ژاپنی در گیشه سینماهای كشور بسیار خوشحال هستند. فیلم‌های ژاپنی در جدول گیشه نمایش، معمولا با فروش خوبی در گیشه نمایش روبرو می‌شوند.

 تنظیم برای تبیان : مسعود عجمی

 

روزهاي خوش سينماي انيميشن

روزهاي خوش سينماي انيميشن

استقبال تماشاگران سينما در سراسر جهان از محصولات انيميشن باعث شده تا كمپاني‌هاي فيلمسازي و تهيه‌كنندگان سينما، توليد محصولات انيميشن را در دستور كار خود قرار دهند و در كنار توليد فيلم‌هاي زنده، توليدات انيميشن خود را نيز رونق دهند.خبرهايي كه در صنعت سينما
گالری عکس انیمیشن بولت

گالری عکس انیمیشن بولت

«بولت» داستان ستاره‌ی سگ بامزه‌ای را روایت می‌کند که از پیله‌ی شهرت و اعتباری که به دور او تنیده شده بیرون می‌جهد و با چالش‌های زندگی واقعی رو به رو می شود. دنیای حقیقی دیجیتالی که در آن قهرمانش -سگی سخن‌گو که با صدای جان تراولتا همراه است-
کنگ فو پاندا در 16 رشته نامزد جوایز فیلم انیمیشن شد

کنگ فو پاندا در 16 رشته نامزد جوایز فیلم...

کنگ فو پاندا و وال ـ ای هر دو در بخش بهترین بازی رایانه‌ای انیمیشن نیز نامزد دریافت جایزه هستند. کنگ فو پاندا با صدای جک بلک، آنجلینا جولی، لوسی لیو، جکی چان و داستین هافمن، اولین بار در دنیا ماه مه پیش در بخش خارج مسابقه جشنواره کن نمایش داده ‌شد و
UserName