• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1383/11/18
  • تاريخ :

هنرمندان مسلمان در دو سالانه نقاشی جهان اسلام


سومین دوسالانه بین المللی نقاشی جهان اسلام، آثار ده ها تن از هنرمندان و نقاشان شاخص مسلمان كشورهای اروپایی و آسیایی را به نمایش خواهد گذاشت.

روابط عمومی فرهنگستان هنر طی گزارشی فهرست نهایی اسامی كشورهای اروپایی و آسیایی را كه آثار هنرمندانشان در این همایش بین المللی حضور دارد اعلام كرد.

هنرمندانی از كشورهای دانمارك، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، نیوزلند و چین نیز به جمع نقاشان سومین دوسالانه بین المللی نقاشی در تهران پیوستند.

فهرست اسامی كشورهای شركت كننده به همراه تعداد هنرمندان و آثار به این ترتیب آمده است: شش اثر از 2هنرمند از كشور فرانسه، دو اثر از یك هنرمند از كشور ایتالیا، سه اثر از یك هنرمند از دانمارك، یازده اثر از 3هنرمند از كشور مصر، سه اثر از یك هنرمند از قطر، دوازده اثر از 6 هنرمند از عربستان، چهار اثر از یك هنرمند از سودان، سه اثر از یك هنرمند از اسپانیا، بیست و سه اثر از 8 هنرمند از امارات، دو اثر از یك هنرمند از افغانستان، بیست و دو اثر از 11هنرمند از اردن، چهل اثر از 32 هنرمند از لبنان، چهار اثر از یك هنرمند از بنگلادش، دو اثر از 2هنرمند از بحرین، پنجاه و دو اثر از 13هنرمند آذربایجان ، چهل و دو اثر از ?? هنرمند از تركیه ، دو اثر از عراق ، چهل اثر از 8 هنرمند از تركمنستان، شانزده اثر از 5 هنرمند از كویت، یك اثر از نیوزلند، نوزده اثر از سوریه، چهار اثر از یك هنرمند از چین برای دبیرخانه سومین دوسالانه بین المللی نقاشی معاصر جهان اسلام رسیده است.

این در حالی است كه آثاری از كشورهایی چون تاجیكستان، ازبكستان، قرقیزستان، قزاقستان، گرجستان، الجزایر، مراكش، تونس، هند، پاكستان و مالزی نیز برای دوسالانه ارسال شده است.

سومین دوسالانه بین المللی نقاشی معاصر جهان اسلام 19 بهمن در تهران آغاز به كار می كند.

UserName