• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1388/07/06
  • تاريخ :

مسي ازبارسا و آرژانتين مي گويد

مسي ستاره آرژانتيني بارسلونا

مسى، ستاره دوست داشتنى بارسلونا و  تيم ملى آرژانتين با بررسى شرايط كنونى تيم ملى كشورش اذعان داشت؛ بايد تيم ملى آرژانتين را از اوضاع و احوال كنونى خارج كنند.

او مي گويد: ما در كشورى هستيم كه همه فوتبال را دوست دارند و بايد همه با هم متحد باشيم.

ستاره جوان بارسلونا در حالى با راديو روساريوى آرژانتين مصاحبه مى كرد كه صعود تيم ملى آرژانتين به مرحله نهايى رقابت هاى جام جهانى 2010 با اما و اگرهاى فراوانى همراه است و ديه گو آرماندو مارادونا نتوانسته انتظارات مردم آرژانتين را برآورده كند و حتى اين احتمال وجود دارد كه او و كشورش در جام جهانى آينده به دليل عدم كسب سهميه غايب باشند.

بارسا و آرژانتين را مقايسه نكنيد

البته، مسى در صحبت هايش بسيار محكم و مطمئن صحبت مي کند: ما بايد به هر ترتيبي شده در دو ديدار آتي به پيروزي برسيم، حتي اگر نتوانيم بازي زيبايي را به نمايش بگذاريم.

ستاره آرژانتيني بارسلونا مي گويد: مهمترين نكته براى ما، كسب نتيجه پيروزى است. ما زمان كافى دراختيار داريم تا با هم متحد شويم و بتوانيم به سطحى برسيم كه واقعاً خواهان آن هستيم.

ليونل مسي

به نقل از خبر ورزشي، مهاجم جوان بارسلونا اين روزها انتقادهاى زيادى را مى شنود. بسيارى معتقدند كه او در بارسلونا به مراتب پرانرژى تر و قبراق تر از تيم ملى آرژانتين است ولى مسى نظر ديگرى دارد: «نبايد چنين مقايسه اى انجام دهيم، چرا كه در بارسلونا، من همراه با ساير بازيكنان همه روزه در كنار يكديگر تمرين مى كنيم ولى شرايط در اردوى تيم ملى به نحو ديگرى است.»

ما حداكثر 15 روز قبل از آغاز هر ديدار، گرد هم مى آييم، تمرين مى كنيم، دريك يا دو بازى به ميدان مى رويم و تمام.

ا كنون براى اين كه بتوانيم به آرامش برسيم، تنها بايد به صعود به مرحله نهايى جام جهانى بينديشيم و پس از آن، با فراغ بال و در زمان مناسب، خود را براى حضورى قدرتمندانه در اين رقابت ها آماده كنيم.

 ما در تيم ملى اندكى زمان و تمرين كم داريم. واقعيت اين  است كه در بارسلونا، من نقش مفيد و مؤثرى دارم و در تركيب تيم به خوبى به كار گرفته مى شوم. در تيم ملى هم بازيكنان بزرگ و فوق العاده خوبى در اختيار داريم كه مى توانيم حتى در سطح بارسلونا ظاهر شويم، ولى مشكلى كه وجود دارد اين است كه با 10 يا 15 روز تمرين، نمى توان به آن سطح بالاى آمادگى و هماهنگى دست يافت. اين امرى نيست كه بتوان در مدت زمانى كوتاه به آن رسيد.

تيم ملي آرژانتين

آرژانتين نبايد در جام جهانى غيبت كند

ستاره جوان بارسلونا در ادامه با آناليز سبك بازى تيم كاتالان گفت: من سيستم بازى بارسلونا را واقعاً دوست دارم. البته، مارادونا هم تلاش مى كند تا اين سيستم را در تيم پياده سازى كند. البته ما هنوز نتوانسته ايم به خوبى بارسا بازى كنيم ولى موقعيت هاى گل زيادى را خلق نموده ايم. من تنها نيستم كه در يك ديدار پيروز مى شوم يا مى بازم، اين مسئوليت تك تك بازيكنانى است كه در تركيب تيم ملى آرژانتين حاضر هستند.

همه ما بايد به قصد پيروزى روانه ميدان شويم. بايد به مراتب بيشتر از قبل با هم متحد باشيم و بدانيم كه اكنون فرصتى پيش روى ما قرار گرفته كه بايد از آن بهره ببريم. آرژانتين نبايد غايب رقابتهاى جام جهانى باشد.

با مارادونا رابطه خوبى دارم

پس از آن، در مورد رابطه مسى با مربى تيم ملى كشورش سؤال شد، چرا كه به گوش رسيده بود ستاره جوان كاتالان رابطه خوبى با مارادونا ندارد. ولى مسى با تكذيب اين خبر گفت:« اين  كه مارادونا با من حرف نمى زند، صحت ندارد. رابطه ما با هم خوب است و راستش را بخواهيد مارادونا رفتار بسيار خوبي با همه بازيکنان دارد.»

برزيل، آرژانتين

جملات پاياني مسى نيز در دفاع از پيراهن تيم ملى كشورش بيان شد: همه ما بايداز پيراهن تيم ملى آرژانتين دفاع كنيم. تك تك ما حس ويژه اى به اين پيراهن داريم و هيچ كدام نمى خواهيم آن را از دست بدهيم. اگر به اين پيراهن حسى نداشتيم، هيچ گاه به آرژانتين نمي رفتيم و همراه با اين تيم راهى سفرهاى طولانى به استراليا يا كشورهاى ديگر نمى شديم.

اگر به خاطر مسائل مالى بود، هر يك از ما ترجيح مى داديم در خانه هايمان بنشينيم. بازيكنان آرژانتينى شاغل در اروپا، بر روى همه چيز پاى مى گذارند تا هر چه سريعتر خود را به اردوى تيم ملى آرژانتين برسانند. هرچند متأسفانه تيم ما در ديدارهاى اخيرش نتوانسته به نتايج مطلوبى دست پيدا كند، ولى مطمئن باشيد به زودى همه چيز تغيير خواهد كرد.

بايد با آرامش كار را دنبال كنيم و نبايد بيش از اين در باتلاقى كه گير افتاده ايم، دست و پا بزنيم. آرژانتين كشورى است كه در آن همه به فوتبال عشق مى ورزند و بايد همه با هم براى موفقيت تيم ملى كشورمان متحد باشيم.

تنظيم براي تبيان: رضا سيگاري

UserName