• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1383/11/12
  • تاريخ :

گزارش نحوه خرید بلیت مسابقات آلمان 2006

از امروز براى جام جهانى اقدام كنید


در برابر تقاضاى تخمین زده شده 30 میلیونى فقط 2927000 بلیت براى عرضه وجود دارد. اما از آن بدتر این است كه از این تعداد متأسفانه تنها 913000 یعنى 31/2 درصد بلیت ها به صورت آزاد فروخته خواهد شد. مابقى بلیت ها به اسپانسرها، صاحبان حقوق پخش تلویزیونى، فدراسیون فوتبال آلمان و VIP ها تعلق دارد. این بلیت در پنج مرحله زمانى پیش فروش مى شود كه اولین مرحله از امروز آغاز مى شود و 20 فروردین پایان مى یابد. از آنجا كه مازاد تقاضا فوق العاده فاحش است، بعد از قرعه كشى كامپیوترى، چهارم اردیبهشت به برندگان به صورت كتبى اعلام خواهد شد كه صاحب خوشبخت بلیت جام جهانى شده اند.

شما هم اگر مى توانید از 21 خرداد تا 20 تیر 1385 به كشور آلمان سفر كنید، اقدام كنید و این فرصت كوچك را از دست ندهید. عجله هم نكنید! تا ?? فروردین فرصت كافى دارید تا در این مورد فكر كنید و تصمیم بگیرید این واقعه استثنایى را از نزدیك ببینید.

ما هم فقط به شما راه و چاه را نشان مى دهیم، تا شاید تیم ملى كشورمان در صورت صعود چند حامى بیشتر داشته باشد.

به سه طریق مى توان بلیت ها را سفارش داد:

?- از طریق اینترنت: WWW.FIFA WORLD CUP.COM

?- درخواست كتبى براى دریافت یك فرم سفارش به آدرس:

???? FIFA TICKETING CENTER/2006 WORLD CUP GERMANY/60583 FRANKFURT

?- درخواست یك فرم سفارش از طریق فاكس به شماره: 585858-1-900-0049

تا بیستم فروردین هر وقت كه درخوست خود را ارسال كنید، در قرعه كشى 14 اردیبهشت شركت خواهید كرد. البته براى این كار باید بالاى 18 سال باشید.

براى 64 مسابقه جام جهانى دو نوع بلیت موجود است:

?- بلیت هاى تكى كه براى یك بازى خاص اعتبار دارد.

?- بلیت هاى مختص تیم

(TEAM SPECIFIC TICKETS) كه به اختصار به آنها TST مى گویند و براى تماشاى مسابقات یك تیم خاص هستند.

هر كس یا باید بلیت هاى تكى سفارش دهد یا بلیت هاى TST. براى بلیت تكى چهار دسته قیمت و براى TST ها سه سرى قیمت تعیین شده است.

با یك TST مى توان همه بازى هاى مرحله گروهى و مرحله حذفى یك تیم را تا دیدار نهایى تماشا كرد. بستگى به این دارد كه شما چه سفارشى داده باشید. براى مثال ممكن است شما یك TST براى بازى هاى مرحله گروهى ایران سفارش داده باشید یا اینكه اگر خیلى خوشبین و امیدوار هستید یك TST هفت، یعنى تا مسابقه فینال را سفارش داده اید. البته اگر تیم مورد نظر شما به جام جهانى راه نیافت بلیت TST شما ابطال و پول شما مسترد خواهد شد. البته ?? تا ?? یورو (?? تا ?? هزار تومان) آن به عنوان كارمزد از مبلغ استراد شده كسر خواهد شد.

اگر شما TST ? تا ? یعنى براى مرحله گروهى به بعد را سفارش دهید و تیم مورد نظر در مرحله گروهى حذف شود بلیت شما به صورت خودكار به بازى هاى تیمى كه در گروه تیم مورد نظر شما اول شود منتقل خواهد شد. در موردى كه تیم مورد نظر شما در یكى از مراحل حذفى شكست بخورد و TST شما براى مراحل بعدى هم معتبر باشد، بلیت براى بازى هاى بعدى تیم برنده اعتبار خواهد داشت.

قیمت یك TST براى سه بازى مرحله گروهى در ارزان ترین دسته بندى ??? یورو (?????? تومان) و در گران ترین دسته بندى ??? یورو (?????? تومان) است و اگر مى خواهید تا فینال جام در آلمان بمانید و دیدار نهایى را هم از نزدیك تماشا كنید، باید یك TST هفت تایى سفارش دهید كه البته گران تر تمام مى شود: در ارزان ترین دسته حداقل ??? یورو (?????? تومان) و در گران ترین دسته حداكثر ???? یورو (??????? تومان).

بلیت هاى خانوادگى چگونه هستند؟

اگر نمى خواهید تنهایى سفر كنید، در دسته بندى هاى ? تا ? بلیت هاى تكى مى توانید براى هر هفت مسابقه تا چهار بلیت براى یك خانوار سفارش دهید. مثلاً فرض كنید شما بازى ایران با یكى از حریفانش را به صورت تكى و براى چهار نفر مى خرید. همه این بلیت ها شرایط یكسانى دارند و فقط براى همان مسابقه معتبر هستند. توجه كنید كه مقصود كمیته برگزارى جام جهانى آلمان از خانوار، افرادى هستند كه نام خانوادگى و آدرس سكونت یكسانى دارند. یعنى شما نمى توانید با پسرخاله تان یا پسرعمویتان كه در محل دیگرى ساكن است بلیت خانوادگى سفارش دهید. براى دسته چهارم بلیت هاى تكى (ارزان ترین نوع) شما مى توانید براى دو نفر بلیت بگیرید. اگر هم TST مى گیرید، مى توانید تا چهار سرى بلیت TST براى یك تیم سفارش دهید. علاوه بر این اگر جزو صاحبان خوشبخت یكى از این بلیت ها شدید، حق ندارید آن را بفروشید. كمیته برگزارى مسابقات اعلام كرده كه حتى اگر كسى سعى كند بلیت خود را به فروش برساند، حكم معامله در بازار سیاه را داشته و منجر به ابطال بلیت خواهد شد. اضافه بر این هر بلیت داراى یك چیپ الكترونیكى است و هویت صاحبش را ثبت مى كند. اطلاعاتى از قبیل نام و نام خانوادگى، سن، جنس، آدرس، شماره پاسپورت و... یعنى اگر شما اسباب كشى كردید باید آدرس جدیدتان را به اطلاع كمیته برگزارى برسانید یا اگر به دلیل بیمارى یا هر علت دیگرى نتوانید مسابقه یى را تماشا كنید و مى خواهید بلیت را به یكى از دوستانتان بدهید، باید نام و شماره پاسپورت او را به اطلاع كمیته برگزارى برسانید. همه این اقدامات براى امنیت بیشتر و جلوگیرى از داد و ستد بلیت ها در بازار سیاه و توزیع عادلانه تر بلیت ها در نظر گرفته شده است.

چگونه مى توان مبلغ را پرداخت؟

شیوه رسمى پرداخت براى بلیت هاى جام جهانى فیفا، كارت اعتبارى «مستركارت» است كه خوشبختانه در حال حاضر در ایران هم این امكان را دارید كه مستر كارت الكترونیكى و كارت هاى اعتبارى وابسته به آن را تهیه كنید. اگر هم نخواستید و در آلمان یك حساب بانكى دارید مى توانید پول را از طریق بانك واریز كنید و در صورتى كه نه در آلمان حساب بانكى دارید و نه صاحب مستركارت هستید، مى توانید از طریق پروسه معمولى ترانسفر بانكى مبلغ مورد نظر را پرداخت كنید.

بلیت ها چه موقعى تحویل داده مى شوند؟

اگر تمامى مراحل سفارش را موفقیت آمیز انجام داده باشید، بلیت ها را در همان آدرسى كه در فرم درخواست نوشته اید ? تا ? هفته قبل از آغاز جام جهانى دریافت خواهید كرد. به همین علت به هنگام پر كردن فرم درخواست باید از صحت آدرس خود اطمینان داشته باشید.

چگونه مى توان در این مدت جریان كار را پیگیرى كرد؟

به محض اینكه فرم درخواست را از طریق اینترنت یا فكس یا پست ارسال كردید، مى توانید از آخرین وضعیت سفارشتان باخبر شوید. كمیته برگزارى از طریق آدرس پست الكترونیكى شما كه در فرم درخواست خود آن را ذكر كرده اید یك نام كاربرى و یك رمز در اختیار شما مى گذارد كه با آنها مى توانید در قسمت مشخص شده سایت WWW.FIFA WORLD CUP.COM وارد شوید و ببینید سفارش شما در چه مرحله یى است.

البته در صورتى كه در قرعه كشى برنده شدید و سفارش دادید، یك «سند تأییدى» براى شما ارسال مى شود كه تضمین مى كند شما بلیت هایتان را تحویل خواهید گرفت.

براى كسب اطلاعات بیشتر مى توانید از روز سه شنبه در قسمت «TICKETING» سایت مذكور، به بخش CUSTOWER SERVICE مراجعه كنید.یا اینكه اگر به یكى از چهار زبان انگلیسى، آلمانى، فرانسوى یا اسپانیایى آشنایى دارید، با شماره تلفن گویاى ??????-????-???? تماس بگیرید.

UserName