• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1383/11/12
  • تاريخ :

اخباری از ورزش ایران(12بهمن)

برزیل جام قهرمانی را به خانه برد

برزیل ‌‌2ـ چین ‌1

در دیدار پایانی تورنمنت بین‌المللی زنده یاد پرویز دهداری و یادوراه شهدای ورزشكار خوزستان، عصر شنبه دو تیم برزیل و چین در ورزشگاه تختی اهواز به مصاف هم رفتند كه در پایان تیم برزیل توانست با دو گل در برابر تنها گل چین قهرمان مسابقات شود.

چین در دقیقه 34 دیدار پایانی تورنمنت بین‌المللی زنده یاد پرویز دهداری توانست نخستین گل بازی را با ضربه هانگ بوان از آن خود كند. سپس تیم برزیل با گل‌های خوزه ادواردو بیشف در دقیقه 80 و آدی روچا در دقیقه 90 از تیم چین پیشی گرفت و توانست علاوه بر پیروزی در میدان جام قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص دهد.

در این دیدار كه سیامك بخشی آن را قضاوت می‌كرد، مینگ ژاهو و یانگ ژانگ از چین و آری روچا از برزیل از داور كارت زرد گرفتند.

فولاد خوزستان سوم شد

شكست صنعت نفت آبادان در ضربات پنالتی

در دیدار رده‌بندی تورنمنت بین‌المللی زنده یاد پرویز دهداری و یادوراه شهدای ورزشكار خوزستان، تیم فولاد خوزستان موفق شد در ضربات پنالتی با نتیجه چهار بر یك صنعت نفت آبادان را مغلوب كند.

شنبه دو تیم صنعت نفت آبادان و فولاد خوزستان در ورزشگاه تختی اهواز به مصاف هم رفتند كه در پایان دو تیم در پایان 90 دقیقه به تساوی یك بر یك دست یافتند. مهدی سلیمانی در دقیقه 17 برای صنعت نفت آبادان و مهدی‌ چمن‌آرا در دقیقه 49 از روی نقطه پنالتی برای فولاد خوزستان گلزنی كردند.

در این دیدار كه خداداد افشاریان قضاوت آن را بر عهده داشت، عباس داوود پور از صنعت نفت آبادان كارت زرد دریافت كرد و كاوه زنگنه و فرها آل‌خمیس از فولاد خوزستان و امیر محمدی از صنعت نفت آبادان با دریافت كارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شدند.

مربی جدید تیم ملی والیبال بزرگسالان:

وظیفه‌ی تیم ملی سنگین‌تر شده است

اسكلت تیم ملی دست نمی‌خورد

حسن منصوری گفت: من در یك سال گذشته كاملا در روند آماده‌سازی تیم ملی والیبال بزرگسالان بوده‌ام و خوشحالم كه در فرصتی دوباره این تیم را در آستانه‌ی یك مسابقه‌ی مهم همراهی می‌كنم.

مربی جدید تیم ملی والیبال بزرگسالان اظهار داشت: در حال حاضر حتی با وجود قدرت‌هایی چون ژاپن، كره و چین، باز هم والیبال ایران حرف نخست را در قاره‌ی كهن آسیا می‌زند. با صعود به المپیك آتن می‌توانستیم نقطه‌ی عطفی در والیبال ایران به وجود بیاوریم كه به دلیل پاره‌ای از مشكلات این امر عملی نشد.

وی افزود: با انتخاب مجدد یزدانی خرم به عنوان رییس فدراسیون والیبال، وظیفه‌ی تیم ملی نیز به نوعی سنگین‌تر شده است. مردم خواهان كسب موفقیت‌های بیشتر هستند و برای رسیدن به آن باید با تمام توان تلاش كنیم.

منصوری با بیان این كه وی از پارك كی‌وون تجربیات بسیاری را آموخته است، تصریح كرد: پارك یك مربی حرفه‌یی است. تیم ملی به لحاظ تكنیكی و تاكتیكی نسبت به 3 سال قبل حركت رو به جلویی داشته است و از این پس نیز با ایجاد و فراهم كردن امكانات بیشتر می‌تواند والیبال ایران را حتی به سطح تیم‌های اروپایی نزدیك كند. من با او و سایر اعضا كادر فنی قبلا نیز همكاری كرده‌ام و باز هم هر چه را در توان دارم به كار خواهم بست تا موفقیت‌های بیشتری عاید تیم ملی شود.

مربی تیم ملی والیبال در ادامه در خصوص انتخاب بازیكنان تیم ملی اظهار داشت: می‌طلبد كه در مقطع كنونی به تدریج با وارد كردن جوانان به تیم ملی بزرگسالان آنها را برای مسابقات بزرگ‌تر آینده آماده كرد اما چون خود این جوانان درگیر بازی‌ها و مسابقات هستند فكر می‌كنم اسكلت تیم ملی را در بازی‌های كشورهای اسلامی همان افرادی تشكیل دهند كه در رقابت‌های انتخابی المپیك در ژاپن حضور داشتند.

وی در پایان اظهار امیدواری كرد تا تیم ملی والیبال بزرگسالان در مسابقات كشورهای اسلامی سكوی قهرمانی را از آن خود كند.

عباس صمیمی:

هنوز بدون مربی‌ام اما ركوردهایم عالی است

با موافقت فدراسیون دوباره به مجارستان می‌روم

ركورددار پرتاب دیسك ایران كه امید زیادی به كسب مدال‌های جهانی و آسیایی دوومیدانی از سوی وی می‌رود گفت: با توجه به این كه هنوز مشكلات قبلی برطرف نشده، ركوردهای بسیار عالی را ثبت كرده‌ام.

عباس صمیمی اظهار كرد: هنوز بدون مربی تمرین می‌كنم و متاسفانه مشكلات زمین و وسایل تمرین حل نشده است. با مساعدت مدیرعامل باشگاه ذوب آهن برای انجام پرتاب‌ها در زمین چمن این تیم كه البته موقعی كه باران می‌آید، پرتاب كردن دیسك‌ها چمن زمین را از بین می‌برد، تمرینات خوب و ركوردهای بسیار عالی را ثبت كرده‌ام و امیدوارم سال آینده ركوردهای بهتری را كسب كنم.

وی با تاكید بر این كه هر ورزشكار در طول سال در یك یا دو مسابقه مهم می‌تواند شركت كند، خاطرنشان كرد: اوج تمرینات من برای مسابقات جهانی فنلاند، مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی دانشجویان جهان در صورت اعزام شدن خواهد بود.

صمیمی یادآور شد: برنامه‌ریزی چندانی برای شركت در مسابقات آینده انجام نداده‌ام، اما پیش از شركت در مسابقات كشورهای اسلامی با موافقت فدراسیون دوومیدانی برای تمرین به كشور مجارستان می‌روم تا در مسابقات جهانی حضور بهتری داشته باشم.

ركورددار پرتاب دیسك ایران در رابطه با مسابقات جهانی كه برای نخستین بار سهمیه‌ی آن را كسب كرده است، گفت: البته باز هم باید ركوردهای خود را مرور كنم، در صورت ثبت ركورد مطلوب با شركت در چند مسابقه‌ی اروپایی و مقایسه‌ی سطح خود با پرتابگران جهان آن زمان ارزش واقعی رفتن به مسابقات جهانی مشخص می‌شود در غیر این صورت شركت در مسابقات جهانی هیچ ارزشی ندارد.

وی از شركت در اردوی بلاروس پیش از اعزام به مسابقات همبستگی كشورهای اسلامی ابراز بی اطلاعی كرد و افزود: اعزام به این اردو اگر یك مسابقه تداركاتی باشد بسیار مفید و تاثیرگذار است و با كمال میل شركت در این اردو را می‌پذیرم.

صمیمی تصریح كرد: با توجه به ركورد سال قبل امیدوار بودم كه با شركت من در لیگ‌های اروپایی موافقت شود و طبق صحبتی كه با مدیر برنامه‌هایم داشتم به شرط ثبت ركورد مطلوب می‌توانم در این لیگ‌ها شركت كنم. به نظر من ركورد قابل قبول بیش از 63 متر و 50 سانتی‌متر است. عباس صمیمی اظهار داشت: هم اكنون حاضرم از بسیاری چیز‌ها بگذرم اما تمرینات خود را تعطیل نكنم، شاید برنامه‌های كه برای خود تعیین كرده‌ام كمی سنگین باشد، البته باید جلوگیری از آسیب‌ها و خستگی‌ها را نیز مد نظر داشته باشم، اما تا جایی كه امكان دارد تمرینات خود را تعطیل نمی‌كنم تا خود را به اثبات برسانم.

UserName