• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1383/11/04
  • تاريخ :

برانكو ایوانكوویچ با مربیان لیگ برتر دیدار كرد


برانكو ایوانكوویچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در دیدار با مربیان لیگ برتر ضمن ارائه برنامه‌های خود، نقطه نظرات آنها را نیز شنید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ایوانكوویچ در نشست دیروز كه در هتل المپیك با حضور مربیان لیگ برتر و پهلوان دبیر فدراسیون فوتبال، همایون شاهرخی مدیر تیم‌ ملی و سایر اعضای كادر فنی تیم ملی حضور داشتند برنامه‌های خود را برای راهیابی تیم ملی ایران به مسابقات جام جهانی 2006 آلمان ارایه كرد. در این جلسه میثاقیان، تقوی، كربكندی، پورمهدی، یاوری و ایراندوست نیز به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

در ابتدای این نشست دبیر فدراسیون فوتبال گفت: راهیابی به جام جهانی عصاره و چكیده‌ی فوتبال ایران است و صعود به این جام همه‌ی ورزش كشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی ابراز امیدواری كرد، جلسات متعددی با حضور صاحب نظران و كارشناسان كه می توانند كمك‌های موثری به فوتبال ایران كنند برگزار شود.

سپس همایون شاهرخی مدیر تیم‌های ملی فوتبال مهم‌ترین برنامه‌های این جلسه را رسیدن به جام جهانی و ارائه دیدگاه و آگاهی از نظرات مربیان داخلی دانست و گفت: باید با عمل كردن به حرف‌ها، رسیدن به جام جهانی را به واقعیت تبدیل كرد.

وی ابراز امیدواری كرد این جلسات در آینده هم ادامه داشته باشد.

برانكو ایوانكوویچ نیز گفت: در فوتبال قانون خاصی وجود ندارد و هدف اصلی ما صعود به جام جهانی آلمان است. سعی كرده‌ایم در برنامه‌ریزی تیم ملی، بازی‌های باشگاهی و منافع باشگاهها نیز لحاظ شود.

وی افزود: اسامی بیست و یك نفر پایانی تیم برای دیدار مقابل بحرین در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی پس از بازی با بوسنی اعلام می‌شود و یك مسابقه هم شنبه‌ی آینده با یكی از تیم‌های داخلی خواهیم داشت.

برانكو ادامه داد: پیش از دیدار با تیم‌های ژاپن و كره‌ی شمالی و از آنجایی كه بازی‌های دوستانه در تقویم فیفا وجود ندارد برای این مدت دو مسابقه با تیم‌های داخلی برگزار می‌كنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال كشورمان افزود: مسابقات كشورهای اسلامی كه فروردین در جده برگزار خواهد شد و فشار زیادی نیز برای شركت تیم ملی ایران در این مسابقات وجود دارد، مشكلاتی را برای مربیان باشگاه‌ها به وجود آورده است كه در همین رابطه یكی از راهكارها اعزام تیم ملی ب به این مسابقات است كه در آن حداكثر از هر تیم دو بازیكن شركت خواهد كرد.

وی ادامه داد: سوم تا پنجم اردیبهشت ماه اردوی دو روزه‌ای خواهیم داشت كه بستگی به اعزام تیم ملی به بازی‌های كشورهای اسلامی دارد.

سرمربی تیم ملی افزود: در دستورات جدید فیفا گنجانده شده است كه تمام لیگ‌ها در نیمه‌ی اول ماه می تمام شود و لیگ ایران نیز 23 اردیبهشت ماه آخرین هفته‌ی خود را برگزار می‌كند. بنابراین طی روزهای سی و یك اردیبهشت تا هشت خرداد دو بازی تداركاتی برگزار خواهیم كرد.

وی ادامه داد: در ماه ژوئن بازیكنان تیم ملی پس از دیدار با بحرین تا یازدهم تیر استراحت اجباری بیست روزه‌ای خواهند داشت و پس از آن اردوی تداركاتی نهایی از یازدهم تا شانزدهم مرداد در تهران برگزار می‌شود.

به گفته‌ی برانكو ایوانكوویچ، دیدارهای در روزهای سی مهر، بیست و پنج آبان و بیست و نه آذر برای تیم ملی در نظر گرفته است كه اردوی این مسابقات از نهم مهر، چهارده آبان و بیست و پنج آذر آغاز می‌شود.

پس از سخنان برانكو مربیان لیگ برتر به اظهارنظرهای خود پرداختند.

ابتدا محمود یاوری سرمربی تیم برق شیراز برگزاری این جلسات را بی سابقه دانست و گفت: من در اوایل كار از منتقدان برانكو بودم اما برنامه‌ریزی‌ها و موفقیت‌های وی دیدگاه جدیدی را ارائه كرد و این مسایل نظرات منتقدان نسبت به وی را تغییر داد كه برانكو یك مربی صاحب سبك است.

وی سوالی در مورد حضور جواد نكونام در میانه‌ی میدان تیم ملی مطرح كرد كه اگر این بازیكن حضور نداشته باشد تیم ملی دچار ضعف است، كه برانكو در جواب این سوال گفت: در فوتبال هر مربی بینش شخصی خود را دارد و درباره‌ی بازی و كیفیت بازیكنان و گوناگونی فوتبال می‌تواند پاسخگو باشد، این ثروت فوتبال است و به همین علت فوتبال روز به روز پیشرفت می‌كند. به نظر من هیچ كس نمی‌تواند تا پایان ثابت باشد و این زیباترین و در عین حال سخت‌ترین كار است. در بازی‌های آسیایی بوسان در مورد نبود نكونام از چند گزینه مانند لطفی، علوی، مبعلی، نویدكیا و گل محمدی استفاده كردیم اما نتیجه‌ی لازم را كسب نكردیم.

برانكو همچنین ادامه داد: باید در باشگاه‌ها به بازیكنان تذكر داد كه چه رویداد بزرگی در انتظار آنهاست و خودشان را به استانداردهای بین‌المللی نزدیك كنند. در ورزش تنها یك فرهنگ وجود دارد و آن فرهنگ پیروزمندانه است و آمادگی بازیكنان، تحمل فشار مسابقات، حس مسوولیت‌پذیری و آمادگی برخورد مربیان با جراید و تماشاگران از عوامل مهم موفقیت در این امر است.

در ادامه‌ی این جلسه محمدرضا كربكندی سرمربی تیم ذوب‌آهن اصفهان گفت: هر چند این جلسات با تاخیر برگزار شده اما برگزاری آنها بسیار مفید است، توجه به مسابقات باشگاه‌ها انگیزه‌ی بازیكنان را برای راهیابی به تیم ملی بالا می‌برد و به نظر من بعضی بازیكنان تیم ملی در آمادگی كامل به سر نمی‌برند، به خصوص در خطوط دفاعی و دروازه‌ كه در سانتر از جناحین و استفاده از بازی با پا دچار مشكل هستند. امیدوارم تلاش‌های كادر فنی تیم ملی و فدراسیون فوتبال نتیجه داده و در جام جهانی ارزش‌های واقعی فوتبال خود را به دنیا نشان دهیم.

علی اكبر میثاقیان سرمربی تیم ابومسلم خراسان نیز گفت: آرزوی همه‌ی مربیان صعود به جام جهانی است و در مورد انتخاب بازیكنان مشكلات زیادی برای باشگاه‌ها بوجود آمده كه همه دوست دارند به تیم ملی بیایند .

وی در رابطه با بازی ایران با بحرین افزود: انتخاب بازیكنان دفاعی مانند قبل قوی نیست و ما در این خط دچار مشكل هستیم، كشورهای عربی در استفاده از ضد حملات بسیار قدرتمند ظاهر می‌شوند و ما باید روی خطوط دفاع و هافبك قوی‌تر كار كرده تا هنگام از دست دادن توپ غافلگیر نشویم.

برانكو بعد از سخنان میثاقیان تنها معیار دعوت بازیكنان به تیم ملی را استمرار بازی خوب آنها در زمین دانست و گفت: بازیكنان باید بازی‌های خوب خود را به طور مداوم انجام دهند تا بتوانند به تیم ملی بیایند، آنها باید یاد بگیرند كه در سطح بالاتری از ملی‌پوشان حاضر در تیم ملی قرار داشته باشند تا دعوت شوند.

همچنین مجتبی تقوی گفت: بازیكنان پس از بازگشت از مسابقات بین‌المللی و اردوهای تیم ملی دچار دوگانگی می‌شوند و با همكاری و هماهنگی بیشتر مربیان تیم ملی و مربیان باشگاه‌ها می‌توان این نقص را رفع كرد.

در پایان این نشست ایراندوست افزود: بعضی بازیكنان تیم ملی شخصیت واقعی این تیم را كسب نكرده‌اند و حركات زشتی كه در جام ملت‌های آسیا مشاهده كردید به همین دلیل است، امیدوارم مربیان تیم ملی با درایتی كه تا به حال نشان داده‌اند این نقص را نیز رفع كنند.

سرمربی تیم ملوان، برانكو را یكی از برترین مربیان جهان دانست و افزود: برانكو ایوانكوویچ تیم ملی ایران را از آن حالت نزول خارج كرده و به درجه‌ی خوبی از رشد رسانده كه نتیجه‌ی آن انتخاب علی كریمی به عنوان برترین بازیكن آسیا است.

UserName